Instant Style: 9 näyttää täydelliseksi viikonlopuksi

Lehtien vaihdolla tulee koko joukko viihtyisiä aktiviteetteja aivan kuten täydellinen kuva. Joten pääse kehykseen ja pukeudu vastaavasti.

Tilaisuus: Tyttöjen brunssi

Miksi se toimii: Tämä kohokuvioitu pelata loungewearissa saa sinut huomannut, mutta vielä ovesta 10 minuutissa. Päivitykset: Layer oxford -paita tupsutun pikkutakin alla preppy-kiillotukseen ja ohita lenkkarit kavereiden hyväksi terävöittäen rentoa neulotut housut. Ylisuuret sävyt ja baseball-korkki merkitsevät vähäisiä hiuksia ja meikkiä (ja nukkua!).

Kauppa: Gentsco-korkki, 99 dollaria, gentsco.com; Babaton for Aritzia -paita, 85 dollaria, aritzia.com; Tavaramerkki-villapaita, 298 dollaria, trade-mark.com; Club Monaco -takki, $ 695, clubmonaco.com; Massimo Dutti housut, 110 dollaria, massimodutti.com; Kara, 480 dollaria, karastore.com; Sermoneta-käsineet, 150 dollaria, osoitteessa Sermoneta Gloves, 212-319-5946; DKNY aurinkolasit, 90 dollaria, Sunglass Hutissa, 212-759-3720; Tommy Hilfiger-kengät, 79 dollaria, tommy.com.

Tilaisuus: Tailgating

Valmistaudu iso peli värikkäisiin kerroksiin, jotta voit olla paahteinen ja pisteyttää runsaasti tyylikkäitä pisteitä. (Stick-face -maali samassa värimallissa.)

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed1-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Kaikki tämä kirkkaanvihreä tikattu takki sanoo: “Go team!” Pidä urheilullista henkaria punkilla, jossa on varsityyppinen raidallinen huivi, mutta hienostunut paletti, kuten okra ja harmaa. Bonus: Se voi kaksinkertaistaa kuin huivi.

Kauppa: Lauantaisin NYC-korkki, 40 dollaria, saturdaysnyc.com; Ann Taylor -paita, 98 dollaria, anntaylor.com; Laitteet paita, 228 dollaria, equipmentfr.com; J. Crew pommi-takki, 275 dollaria, jcrew.com; Donni Charm huivi, 219 dollaria, donnicharm.com; DL1961 Premium Denim, 178 dollaria, dl1961.com; Cole Haan oxfords, 268 dollaria, colehaan.com.

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed2-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Rakkaus urheilu, mutta älä tee parkkipaikka couture? Mekaaninen ja minihame-yhdistelmä on söpö, mutta rento, kun se on karkaistu korkealla. Sneak ylimääräisessä tulosteessa (ja tekevät uusia ystäviä) rullattavan huovan ansiosta.

Kauppa: Warby Parkerin aurinkolasit, $ 95, warbyparker.com; Verloop-kosketusnäyttöhanskat, $ 65, verloopknits.com; CluToo kerroksellinen alkuun, 127 dollaria, shopbop.com; J Brand takki, 620 dollaria, nordstrom.com myymälöissä; Lacoste-hame, $ 250, lacoste.com; Time’s Arrow-käsilaukku, 395 dollaria, bergdorfgoodman.com myymälöille; Pendleton Woolen Mills huopa (239 dollaria) ja rintareppu (25 dollaria); pendleton-usa.com; Adidas Originals -paidat, 75 dollaria, adidas.com.

Tilaisuus: loma-illallinen

Valitse vaatteet valikosta: Mikään ei sano Kiitospäivä kuin monipuolinen valikoima pudota sävyjä, kuten lämmin squash ja syvä viini.

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed3-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Muodollisempi kokoontuminen, nestemäiset siluetit, kuten tämän kauden päällystakki yli silkkisen puseron ja midiskirt-tarjota helppo eleganssia (ja tilaa sekunneille). Strukturoitu tunkki ja pistekuvapumput vahvistavat kiillotuksen.

Kauppa: Mango-takki, 230 dollaria, mango.com; Malene Birgerin pusero, 385 dollaria, Edit by LBP, 225-757-5909; Shinola wrap watch, 525 dollaria Shinolassa, 917-728-3000; Karen Millen laukku, 380 dollaria, karenmillen.com; Raoul-hame, 255 dollaria, raoul.com; ASOS pumput, 72 dollaria, asos.com.

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed4-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Anna hurmaava housut graafisessa mustavalkoisessa puhuessa ja pitävät loput asusteesta yksinkertaisina. Lisää jonkin verran tonikan lämpöä viininpunainen pusero, sitten rentoutua noin tuon merlot.

Kauppa: Everlane-paita, 78 dollaria, everlane.com; AYR-villapaita, 125 dollaria, ayr.com; 1. valtion takki, 288 dollaria, lordandtaylor.com; Caravelle New York wrap watch, 75 dollaria, jcpenney.com; Apiece Apart housut, 385 dollaria, apieceapart.com; Tory Burch tote, 385 dollaria, toryburch.com; Ivanka Trump asuntoja, 130 dollaria, bloomingdales.com myymälöissä.

Tilaisuus: Apple Picking

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed5-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Haluatko valita oman joukon? Kestävää denimä tehtiin kiipeilyä varten, ja keltaiset galoshit antavat heille tietävän, mitä tarkoitat. Tuo viehättävä paju kantopussiin pitämään pilaa – sitäkin parempaa, jos se sopii kapteenisi.

Kauppa: Cuyana ääretön huivi, $ 65, cuyana.com; Vince-takki, 795 dollaria, vince.com; Ace & Jig -paita, 298 dollaria, aceandjig.com; Wildfox aurinkolasit, 179 dollaria, wildfox.com; Buji Baja käsineet, 74 dollaria, hatattack.com; Crippen farkut, $ 265, intermixonline.com; Basketville tote, 25 dollaria, basketville.com; Hunter saappaat, $ 138, hunterboots.com.

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed6-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Pitkä hame yhdistettynä nilkkasaappaisiin suojaa (tyylikkäästi) jalkojasi, kun kävellessäsi nurmikolla. Mene raskas neuleisiin – paksun puseron ympärillä oleva kookas sydän ei koskaan katoa – jos päätät jäädä hevoselle hämärässä.

Kauppa: Valkoinen + Warren huivi, $ 298, whiteandwarren.com; Elizabeth ja James neuletakki, 395 dollaria, Flaunt Boutique, 925-831-9923; Nanette Lepore -paidat, 298 dollaria, nanettelepore.com; Bulova -wrap-kello, 185 dollaria, jcpenney.com; Varaston hame, 63 dollaria, varastosta ja muilta brändeiltä. French Connection -laukku, $ 78, zappos.com; Dolce Vita nilkkurit, $ 169, dolcevita.com.

Tilaisuus: Date Night

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed7-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Anna typerä turtleneck ja kicky ombré-takki jossain reunassa provosoivaa nahkaa. Tasseled cross-body ja mokkanahka Chelsea saappaat antavat röyhkeän kosketuksen – täydellinen kiinni tuon pahamahti-blockbusterin.

Kauppa: COS-takki, 225 dollaria, cosstores.com; Uniqlo turtleneck, $ 80, uniqlo.com; Bebe-mansetti, $ 34, bebe.com; MiH nahkahousu, 485 dollaria, mih-jeans.com; Common Knowledge -laukku, 480 dollaria, thecommonknowledge.com; Pretty Ballerinas saappaat, 369 dollaria, prettyballerinas.com.

102214-lasku-for-the-viikonlopun embed8-480.jpg
Time Inc. Digital Studio

Miksi se toimii: Siidereiden cocktaileja esityslistalla? Uskalta olla hihaton ja pieni apu räätälöidystä valkoisesta takista. Vedä se tuolinsa takaosasta paljastamaan girlie LBD, päivitetty kovaa feminiinistä kukka brokadi.

Kauppa: Rebecca Taylor mekko, 495 dollaria, saks.com; Pink Tartan takki, 795 dollaria, nordstrom.com; Henri Bendel lompakko, 228 dollaria, henribendel.com; A.V. Max rannekorut, 35 dollaria, avmaxaccessories.com; Loft pumput, 90 dollaria, loft.com.

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

27 − 24 =

map