Christy Turlington, Madonna ym. Muista George Michael

Muusikko George Michael kuoli 25. joulukuuta 2016 53-vuotiaana.

“On erittäin surullista, että voimme vahvistaa, että rakas poikamme, veli ja ystävä George menetti rauhassa kotonaan joulupuolella”, Michael julkisti Viihde viikoittain ja ihmiset.

Julkkikset ja ystävät ottivat sosiaaliseen mediaan jakamaan muistoja myöhään laulajasta.

Sininen joulu ilman sinua #GeorgeMichael Kiitos sielullisesta musiikista ja avoimesta sydämestäsi ����

Kuva, jonka Christy Turlington Burns (@cturlington) on kirjoittanut

Olen katastrofaalisen tappion takia katkennut ja tuhonnut. LEPÄÄ RAUHASSA. rakas Georgy. #GeorgeMichael #ripgeorgemichael

Valokuva lähettäjä Linda Evangelista (@lindaevangelista)

Hyvästi ystäväni! ���� Toinen suuri taiteilija jättää meidät. �� Voinko 2016 kyllästää nyt?

Madonna (@madonna): n lähettämä video

Tuntui erittäin kunnia olla mukana # GeorgeMichael’s # Freedom90 -videossa. Hänen rohkeutensa innostaa meitä kaikkia. RIP George ��

Video, jonka Cindy Crawford (@cindycrawford) on kirjoittanut

En koskaan unohda tänä päivänä. Pariisi. Luulin 19-vuotias. Oli niin maaginen. En koskaan unohda tätä miestä. Lahjakas. Kaunis. Erittäin luova. Vapaa. Hän ei ole enää kanssamme, mutta hänen musiikkinsa ja kuvansa elää ikuisesti. Me rakastamme sinua, George Michael. #TooFunky #GeorgeMichael

Tyra Banksin (@tyrabanks) lähettämä valokuva

Olen syvällä shokilla. Olen menettänyt rakastetun ystävän – ystävällisin, avokätin sielu ja loistava taiteilija. Sydämeni menee perheelle, ystäville ja kaikille faneille. @GeorgeMichael #RIP

Kuva, jonka Elton John (@eltonjohn) on kirjoittanut

2016 – toisen lahjakkaan sielun menetys. Kaikki rakkaus ja myötätunto George Michaelin perheelle.

Kuva, jonka Duran Duran (@duranduran) on kirjoittanut

RIP #georgemichael kuin nuori tyttö, minä tanssin ympäri huoneeseeni, vivahtana kasvoillani, kuuntelemalla George Michaelia. Saatat löytää rauhan ja # vapauden

Kuva, jonka lähettäjä on ShannenDoherty (@theshando)

#ripgeorgemichael

Kuva, jonka on lähettänyt John Stamos (@johnstamos)

Koska kaikki suosikkini legendoja ja kuvakkeita edelleen kuluvat loppuun asti �� #rip George Michael # ihateyou2016

Kuva, jonka Soo Joo (@soojmooj) on kirjoittanut

#RIP George Michael … edelleen yksi minun kaikkien aikamuodon kuvakkeet! ����

Kuva lähettänyt Alana Hadid (@lanzybear)

En ole koskaan kertonut hänelle (lähinnä siksi, että ajattelin kaveri häntä), mutta #georgemichael on aina ollut tällainen vaikutus minuun. Lapsena hän oli ensimmäinen ääni, jonka voisin poimia ääniä, jota kuulin radiosta. Ennen kuin tiesin hänestä jotain, tiesin hänen äänensä. Aikuisena huusin, kun näin häntä yhdessä. Hänen laulunsa ja äänensä auttoivat opettamaan minua laulamaan. Olen ikuisesti pahoillani siitä, etten kerro hänelle … Kiitos, George, antaaksenne maailmalle lahjoja … voi rauhassa rauhassa.

Valokuva, jonka Carrie Underwood (@carrieunderwood) on kirjoittanut

Hyvä George enkelit rakastavat sinua Kaipaamme sinua

Kuva lähettäjä @helenmirren

Rakastin George Michaelia niin paljon. Tämä on kauheaa. RIP George. Yksi kaikkien aikojen suosikki ja vitun kuvaketta. #listenwithoutprejudice

Billy Eichner (@billyeichner): n lähettämää kuvaa

Kuten voitte kertoa kasvoistani, tämä oli yksi elämäni parhaista päivistä, ja hän tapasi #GeorgeMichaelin päivänä, kun nauhoitimme videokuvaa “Feeling Good”. Tiedän jokaisen Whamin jokaisen sanan! ja George Michael laulu, olen koko superfan. Hän lähetti minulle käsinkirjoitetun kirjeen, joka on ollut lasikotelossa siitä lähtien! Minulla oli vuosien varrella useita “ripaus itseni” hetkiä hänen kanssaan, eräs kiitos Sharon Stoneille, joka kutsui minut kutsumaan minut intiimiin juhliin hänen syntymäpäiväänsä kohden yhden yön, jota en koskaan unohtanut – ja sitten silloin, kun istuin hänen isänsä kanssa katsomaan konserttinsa Wienissä ja aika, jonka toin perheeni ja ystäväni katsomaan hänen näyttelyään, ja olimme kaikki niin emotionaalisia! Ja sitten sydämeni menee hänen pitkäaikainen ystäväni rakas @ kathyjeung, joka aina sietää, että en voi auttaa, mutta kertoa kaikille, että hän on jumalatar “I Want Your Sex” video. George oli aina ihastunut kanssani, ja luulen, että hänen äänensä (etenkin konsertissa) oli aivan uskomatonta ja aina siirryttiin kyyneliin. Olen niin kiitollinen, että hän antoi minulle jonkin aikaa ja enimmäkseen kiitollisena kaikesta hänen musiikkinsa auttamisestani. Sydämeni on rikki, että hän on mennyt tänään.

Kuva Lähettäjä Dita Von Teese (@ditavonteese)

Tällainen surullinen uutinen kuulla jouluna. �� Kadonnut toinen suuri tänään. Legenda & kuvake. Poissa liian aikaisin. Rukoukseni ja osanottoni perheelleni ja rakkaille. #RIP ���� #GeorgeMichael

Kuva, jonka lähettäjä on Paris Hilton (@parishilton)

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

37 − = 28

map